Witam Cię drogi czytelniku na “Planecie Natury” – blogu, który powstał z pasji do wszystkiego co naturalne, jak i samej “Matki Natury” – z jednej strony niewinnej i prostej, a z drugiej niesamowicie mocnej, często zadziwiającej a nawet niebezpiecznej.
Jest to również miejsce stworzone przez chęć pozostawienia czegoś, co być może zainspiruje innych do kroczenia w podobnym kierunku.
W tematach samej natury jak i życia w zgodzie z nią, wiele zostało napisane i powiedziane, jednak to tematy wciąż niewyczerpane – ciągle się “COŚ” odkrywa i prowadzi mnóstwo różnorodnych badań a natura i tak potrafi zaskakiwać. Pokuszę się o porównanie że jest ona jak rwąca rzeka, niosąca ze swoimi prądami wciąż ,,NOWE”. Wystarczy jeden krok w kierunku tej rzeki a być może popłyniemy w nieznane, porwani jej prądami. Ta podróż może przerodzić się w fascynację a zagłębiając się bardziej, kto wie czy nie zaufamy naturze do tego stopnia że zawładnie naszym życiem. A my… zaczniemy równocześnie obserwować ją jak i jej doświadczać. Moi drodzy wiedza jaką posiądziemy, oczywiście wynikająca z ogromnej pasji nie tylko z samej chęci poznania , będzie ogromnym skarbem, jednym z największych jaki może zyskać człowiek w dzisiejszym świecie.
Ludzie, którzy potrafią dzielić się
swoimi pasjami oraz naturalnymi sposobami na życie to również dla nas inspiracja a
internet jest niezaprzeczalnie ogromnym źródłem wiadomości…tu jednak trzeba stąpać z rozwagą bo trudno czasem oddzielić prawdę od fałszu. Ze swojej strony aby potwierdzić informacje, zawsze szukam pomocny u osób mających pełne doświadczenie w danym temacie, również w fachowej literaturze. Jeśli kieruje się własnym doświadczeniem, to to zaznaczam. Niektóre informacje czerpię z francuskich realiów, ponieważ mieszkam we Francji ( czasem to co objęte ochroną w Polsce, nie jest objęte ochroną tu lub na odwrót ). Wstawiam od czasu do czasu, coś na “francuską modłę”, aby przybliżyć nieco tutejszą rzeczywistość. Staram się zamieszczać konkrety, to co najważniejsze i najbardziej pomocne, to co już przeze mnie poznane i sprawdzone, a także to co przykuło moją uwagę ( jest wiele roślin, których nie spotkałam w Polsce np. Paulownia, Róża francuska, Daglezja… ale wcale to nie znaczy, że w naszej ojczyźnie ich nie ma ).
Na koniec ważna uwaga‼ zioła i wszystkie preparaty wykonane na ich bazie to naturalne leki, które mogą mieć niekorzystny wpływ na organizm jeśli zostaną niewłaściwie zastosowane. Należy też mieć na uwadze to że każdy z nas jest inny – co pomoże jednemu, drugiemu może zaszkodzić.
Informacje z internetu nie zastąpią fachowej porady specjalistów. Pamiętajmy o tym !
Tymczasem życzę przyjemnej lektury i dziękuję za to że tu jesteś i poświęciłaś, poświęciłeś, swój czas na przeczytanie do końca powitalnego wstępu.
Żaneta